مقالات قارچ گانودرما

کنترل و درمان ریزش مو با گانودرما

تاثیر قارچ گانودرما برای درمان ریزش مو

در این نوشته به طور کامل رابطه گانودرما و ریزش مو و تأثیر آن بر رشد مو ها را شرح خواهیم داد. در انتها نیز دستوری برای تهیه ی شامپوی خانگی گانودرما و ماسک رشد موی گانودرما ارائه خواهد شد.

گانودرما و ریزش مو : مانعی برای DHT

DHT نوعی هورمون جنسی است و عامل تاسی محسوب می شود. اگر این هورمون بیش از اندازه بر مو ها اثر بگذارد، ریزش موی بازگشت ناپذیر ایجاد می کند. پژوهش های انجام شده نشان می دهند که قارچ گانودرما به خوبی می تواند مقدار این هورمون را در بدن کاهش دهد و مانع ریزش مو شود.

گانودرما و ریزش مو : خواص ضد میکروبی

گاهی ریزش مو به علل قارچی و میکروبی ایجاد می شود. قارچ گانودرما با داشتن خاصیت ضد میکروبی می تواند این نوع ریزش مو را به خوبی درمان کند. استعمال موضعی عصاره ی گانودرما در چنین مواردی کمک کننده خواهد بود.

گانودرما و ریزش مو : تقویت کننده سیستم ایمنی

نوعی از ریزش مو به دلیل بیماری های خود ایمنی اتفاق می افتد. پژوهش ها نشان داده اند که قارچ گانودرما می تواند تا حدودی بر سیستم ایمنی بدن اثر بگدذارد اما نمی تواند درمان دائمی و قطعی برای ریزش موی ناشی از مشکلات خود ایمنی باشد.

نحوه استفاده از گانودرما : شامپوی گانودرما

برای درست کردن شامپوی گانودرما به مواد زیر نیاز دارید:

نصف پیمانه صابون مایع

یک سوم پیمانه ژل آلوئه ورا

نصف پیمانه چای سبز

10 قطره اسانس وانیل

یک پیمانه عصاره گانودرما

دستور تهیه: یک ظرف آب را روی حرارت به جوش آورید. سپس آن را از روی حرارت بردارید و قارچ گانودرما را در آن قرار دهید تا خیش بخورد. پس از خنک شدن می توانید بخش جامد را صاف کنید. این عصاره ی گانودرما را با بقیه مواد مخلوط کنید و در هر بار استحمام این شامپو را 2 تا 3 دقیقه روی سر ماساژ دهید. مواد نباید بیشتر از 5 دقیقه روی پوست سر باقی بمانند.

نحوه استفاده از گانودرما: ماسک رشد موی گانودرما

برای تهیه ماسک رشد مو با گانودرما به مواد زیر نیاز دارید:

نصف آووکادو

10 قطره اسانس وانیل

6 گیلاس پوست کنده و له شده

آب

گانودرما، گزنه و بابونه

یک قوری آب را به جوش بیاورید و گانودرما، گزنه و بابونه را درون آن بریزید تا عصاره شان استخراج شود. سپس این عصاره را با مواد دیگر مخلوط کنید و در غذا ساز بریزید تا خمیری به دست بیاید. این ماسک را روی مو های نم دار 2 تا 3 دقیقه ماساژ دهید و اجازه بدهید 15 تا 20 دقیقه بماند و سپس با آب ولرم ابکشی کنید.

برای بهره بردن از خواص گانودرما و ریزش مو را قطع کردن بهتر است ان را به صورت موضعی و خوراکی همزمان مصرف کنید.

منبع: hair guard


با استفاده از محصولات گانودرما در فروشگاه ما براحتی می توانید ریزش موی خود را درمان کنید.

رفتن به فروشگاه

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *